Tilaa arviokäynti

Kuinka voimme palvella?

Meidän kanssamme kiinteistökauppa on nopeaa, helppoa ja turvallista. Kutsu meidät arviokäynnille – tulemme halutessasi jo tänään.

Henkilökunta

Arvoasunnot on arvostettu arvoasunto- ja kiinteistöasiantuntijasi. Toimintamme perustana on ammattitaitoinen palvelu arvoasuntotoimeksiannon tekemisestä kohteen taustojen selvittämiseen, tarjousneuvotteluista kauppojen onnistuneeseen läpivientiin. Teemme arvoasuntokaupan asiakkaillemme helpoksi ja turvalliseksi.

Seppo Valojärvi toimitusjohtaja yrittäjä LKV

Seppo Valojärvi
Toimitusjohtaja, yrittäjä, LKV
puh. 0500 413 725
seppo.valojarvi@arvoasunnot.fi 

Tutustu tarkemmin »

lakimies kehitysjohtaja

Taru Vesterberg
Kehitysjohtaja, lakimies, OTM, VT, LKV, kaupanvahvistaja
puh. 050 336 0430
taru.vesterberg@arvoasunnot.fi

Hannu Valojärvi

Hannu Valojärvi 
Uudiskohteet, kiinteistökehitys, KTM, LKV
puh. 040 581 5665
hannu.valojarvi@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

ylempi kiinteistönvälittäjä kaupanvahvistaja

Tarja Ketonen
Aluejohtaja, kaupanvahvistaja, LKV, YKV, KiAT
puh. 050 572 7553
tarja.ketonen@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

asuntomyyjä asunnon myynti

Ildiko Katona-Hiekkanen
Arvoasuntomyyjä
puh. 050 500 9990
ildiko.katona-hiekkanen@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Jari Puronen

Jari Puronen
Arvoasuntomyyjä
puh. 050 320 1080
jari.puronen@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Sanna Rokala

Sanna Rokala
Arvoasuntomyyjä
puh. 040 555 8470
sanna.rokala@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Pekka Kempas

Pekka Kempas
Myyntipäällikkö, KiAT, LKV
puh. 040 555 4178
pekka.kempas@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Antti Virtanen

Antti Virtanen
Arvoasuntomyyjä
puh. 050 592 9492
antti.virtanen@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Aila Oivula

Aila Oivula
Arvoasuntomyyjä
puh. 040 079 8212
aila.oivula@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Toni Armivesi

Toni Armivesi
Arvoasuntomyyjä
puh. 050 590 9292
toni.armivesi@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Jyrki Aarnio

Jyrki Aarnio
Myyntipäällikkö, LKV
puh. 040 716 5025
jyrki.aarnio@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Kristiina Korpinen
Kiinteistönvälittäjä, LKV, KiAT
puh. 050 475 0200
kristiina.korpinen@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Esko Lauksio

Esko Lauksio
Kiinteistönvälittäjä, LKV
puh. 040 705 7131
esko.lauksio@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Erkki Tuovinen
Arvoasuntomyyjä, KiAT
puh. 044 977 6719
erkki.tuovinen@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Pekka Virtanen
Arvoasuntomyyjä, KiAT
puh. 050 408 2668
pekka.virtanen@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

Kaisa Järvinen
Arvoasuntojen myyntistailaus

Tekstiiliartenomi, sisustussuunnittelija
puh. 050 442 4425
kaisa.jarvinen@vivalkv.fi

 

Svetlana Zaharova

Svetlana Zaharova
Talouspäällikkö
puh. 050 415 2122
svetlana.zaharova@arvoasunnot.fi

 

Maria Malkamäki

Maria Malkamäki
Markkinointipäällikkö, LKV
puh. 040 707 5436
maria.malkamaki@arvoasunnot.fi

Tutustu tarkemmin »

 Markus Timonen

Markus Timonen
Markkinointikoordinaattori
puh. 050 323 7842

Tuula Talus

Tuula Talus
Kiinteistöassistentti, KISI, IAT
puh. 050 590 0575

Alla Väisänen

Alla Väisänen
Taloushallinnon assistentti
puh. 050 500 9950
alla.vaisanen@arvoasunnot.fi

Miisa Elenius

Miisa Elenius
Stailausassistentti
puh. 050 413 0130
miisa.elenius@vivalkv.fi

Seuraa meitä Facebookissa

12.2.2019

Tämä hurmaava Kauniaisissa sijaitseva koti, on aivan viime vuosina saanut uuden ilmeen upeasti toteutettujen sisustusratkaisujen myötä. Rakenteiden kunnostamiseen on paneuduttu huolella ja ammattitaidolla, joten tarjolla on huoletonta asumista vuosiksi eteenpäin. Onko tässä unelmiesi koti?... Lue lisää ›

6.2.2019

Virtaviivainen tyylikkyys ja lämmin kodikkuus kulkevat käsikädessä tässä komeassa 119m2 yhteen tasoon rakennetussa omakotitalossa. Poikkeuksellisen korkea huonekorkeus lisää taloon omaleimaisuutta ja avaruuden tuntua ja niistä pääsee nauttimaan yhteen sulautuvassa keittiössä ja olohuoneessa... Lue lisää ›

11.1.2019

Esittely: Su 13.01.2019 klo 16:30-17:30 Upea Lammi kivitalo Helsingin Laajasalon sydämessä. ❤️ Tämä laadukas talo on tehty isolle perheelle. Talossa on myös kaksi varaavaa takkaa, joiden äärellä on ihana tunnelmoida talven pakkasilla. www.arvoasunnot.fi/kohde/TA10096 Lisätiedot ja... Lue lisää ›

Oletko myymässä asuntoasi?

Pyydä maksuton arviokäynti

Ammattitaitoiset välittäjämme myyvät kotisi luotettavasti, nopeasti ja turvallisesti. Kaikki alkaa arviokäynnistä.